2016
2017
2018
MENU

Program

Čtvrtek 12. září

15-18 hodin

Včelaření / povídání a tvořivá dílna /// POZOR! Včelaření se přesouvá před 4. základní školu!

prostranství před 4. ZŠ, Železnická 460 / bezbariérově přístupné

Jaké je to mít doma včely a co všechno péče o ně obnáší? To vám přiblíží ve svém povídání Petra Vošvrdová. Během celé doby bude také možné si vyrobit svíčky z medových plátů.

15:00

Ilona Ferková: Ještě jedno, Lído / autorské čtení

Fibichova 326 / bezbariérově přístupné

Bezdomovec Kaštánek vypráví v rokycanské herně za pivo a rum historky ze života. Humorné i dojímavé autorské čtení a povídání Ilony Ferkové, doprovodí romistka Karolína Ryvolová. Více o knize, včetně vyprávění samotné autorky, naleznete v reportáži Českého rozhlasu.

16:30

Boj proti změně klimatu: osobní zodpovědnost nebo politický aktivismus? / panelová diskuse

L. Janáčka 908 / bezbariérově přístupné

V poslední době se zostřují snahy zastavit změny klimatu. Objevují se ale také pochybnosti o způsobech, jak tento boj vést: někteří zdůrazňují potřebu konzumovat zodpovědně, neprodukovat odpady, a tak planetu příliš nezatěžovat, jiní vyvíjejí politický nátlak na vlády i soukromé společnosti ve jménu budoucího života na planetě Zemi. Ke kterému postoji se kloníte vy? Přijďte diskutovat s Arnoštem Novákem, zástupci iniciativy Extinction Rebellion a dalšími!

Interaktivní divadelní představení, ve kterém se budete moci s autorkou Innou Uber ponořit do tématu bydlení. Jaké je to se poprvé přestěhovat z domova a bydlet sám, co dělají naši sousedi za zdí a co se vlastně děje v našem nitru. Upozorňujeme, že toto představení bude probíhat v anglickém jazyce. Více o představení...

Elektronická ambientní hudba harmonikáře z Karviné. Poslechněte si!

Pátek 13. září

Přijď si vyrobit svou vlastní kapesní zahrádku. Jak jinak než recyklačně. Zasej, zalij a vychutnej si řeřichu. Komu se nelení, tomu se zelení.

Daruj, prodej, vyměň, získej. Tradiční bleší trh opět nabízí příležitost obměnit věci ve skříních. Otevřené bleší místo pro každého.

15:00

Anička a letadýlko: Chroust / divadlo nejen pro děti

Pod Koštofránkem 10 / bezbariérově přístupné

Autorské představení o velkých přáních a malých chroustech, kteří ještě stále věří, že ovládnou svět. Nela Nylonová a Pepa Slepička jako hlavní aktéři příběhu pro děti i dospělé. Více o představení...

16:30

S Apolenou Rychlíkovou a Jakubem Nakládalem o problémech s bydlením / přednáška

TJ Sokol, Husova 206

Dokumentaristka a novinářka Apolena Rychlíková, mimo jiné autorka dokumentu Hranice práce, se strastem spojeným s bydlením věnuje dlouhodobě – píše o nich pro mnohá periodika, a dokonce o nich připravuje film. V diskuzi ji doplní architekt a urbanista Jakub Nakládal. Přijďte se dozvědět o situaci na českém trhu s bydlením, o postavení ohrožených bezdomovectvím i o mnohém dalším! Pro příkladné zájemce o bližší představu doporučujeme Rychlíkové reakci na hledání způsobu řešení problémů s bydlením v Praze.

18:30

Olga Černá: Z domu a zahrady / autorské čtení a výstava ilustrací Evy Volfové

Tyršova 263

Dětství v domě s velkou zahradou přináší nespočet dobrodružných příběhů – takových, jaké zaznamenala s nebývalou imaginací Olga Černá ve své knize Z domu a zahrady, ze které bude v pátečním odpoledni číst. Vystaveny budou také ilustrace z knihy od Evy Volfové.

Prvky elektroniky, odkazy na klasický house a disco, ale i klavír a klarinet; velmi osobní příběhy i angažovaná témata, hravé říkanky nebo poetické obrazy – takový bude začátek pátečního večírku! Báječná ukázka z nedávného Prvního alba tu...

Bratři Veselí jsou elektronické duo kombinující živé bicí s elektornikou, jehož hudba vás unese… Okuste záznam vysoupení dua pro Radio Wave.

Sobota 14. září

15-18 hodin

Zahradní pohledy / dílna

Konecchlumského 644

Vyrobte si kolážové pohledy pro blízké i vzdálené přátele! Jaké? Přeci se zahradní tematikou!

15:00

Šafkofón v Jičíně / hudební poslechovka

Konecchlumského 644

Jak se domovy, bydlení a pobývání odráží v hudbě? Pozorné naslouchání hudbě a přátelské povídání o ní proběhne v režii Václava Šafky, historika umění, zdatného bubeníka a našeho věrného hudebního poradce.

16:30

Patrícia Pažická na zahradě / taneční představení

Konecchlumského 644

Jak zareaguje současný tanec na prostor soukromé zahrady? To poznáte v sobotu 14. září v představení mladé a nadané tanečnice a choreografky Patrície Pažické, která účinkuje mimo jiné v představení Deep shit souboru Buranteatr! Více o představení zde!

18:00

Johana Střížková a její umění / přednáška

zahrádkářská kolonie u rybníka Šibeňák / bezbariérově přístupné

Tvorba Johany Střížkové, finalistky Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2016, zkoumá intimní vztah člověka k prostředí, které obývá, k předmětům, které jej obklopují. A o tom hlavně bude povídání s umělkyní. Prozkoumejte si dílo umělkyně na jejích stránkách!

Jonáš Zbořil a Jan Tůma tvoří pražské duo které svou hudbu popisuje jako outsider pop a apokalyptické písničkářství. Aktuální deska se jmenuje Solid State a vypráví o rodičovství, domově i o blížícím se konci světa. A na nové desce najdete i píseň Try...

Zpěvačka a raperka Hellwana, jejímž koncertem celý festival vyvrcholí, se představila debutovým albem Sunbeam v roce 2017, o rok později pak vyhrála soutěž Czechnig. Ve své tvorbě kombinuje r’n’b, grime a rozmanité další vlivy a v textech zachycuje současný svět i s jeho problémy.
Zkuste píseň Bump n' Grime!